Péče o Válenky

Při používání obuvi je třeba zvážit aktuální počasí. Obuv je určena pro použití v mrazivém počasí se suchými ponožkami. Při deštivém počasí, používejte návleky na válenky případně válenky s gumovou podrážkou. V případě, že obuv používáte ve sněhu, je vhodné ji ihned po příchodu očistit. Jelikož by mohlo dojít ke ztrátě tvaru, není vhodné obuv vysoušet vysoušeči, ale nechat ji uschnout při pokojové teplotě. Je třeba také pamatovat na to že, hlodavci mají rádi ovčí plsť a proto, pokud nebudete obuv zrovna používat, je dobré ji uchovávat ve vzduchotěsném sáčku. Chraňte svoji obuv před napadením Molem Šatním, který ovčí plst konzumuje a klade do ní svá vajíčka. Vhodné jsou lapače, odpuzovače molů, hubiče (insekticidy), které rozmístíte v prostoru kde svoji obuv uskladňujete nebo jimi válenky postříkáte.

Čištění Válenek

Jsou vaše oblíbené boty zašpiněné či ztratili svou přilnavost? Není třeba se s nimi loučit. S pomocí moderních nástrojů jim lze dát nový život. Obuv očistěte tvrdým kartáčem nebo pemzou. Pokud je špína zažraná je třeba obuv omýt. Do 1 litru vody rozpusťte lžíci mycího prostředku na vlnu nebo na koberce a trochu přípravku Vanish. Houbičkou navlhčíme boty a necháme 5 až 7 minut působit. Otřeme suchým hadříkem a necháme uschnout za pokojové teploty.

Chcete-li prodloužit životnost válenek je třeba:

  1. Očišťovat obuv od špíny a prachu měkkým kartáčem.
  2. Mokrou obuv sušit v teplé místnosti, zabraňte sušení na přímém slunci. Pro urychlení lze použít zmačkaný novinový papír, který se vloží dovnitř obuvi.
  3. Vyhněte se nadměrnému mechanickému zatížení a řezům do obuvi.
  4. Nikdy nedávejte obuv do vody.
  5. Nenechávejte obuv v blízkosti ohřívače (při teplotě nad 40° C).
  6. Vyhýbejte se kalužím.

 


Tento web Válenka.cz používá pro ukládání nastavení a správné fungování soubory cookies.